Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak połączyć laptopa z komputerem?

• Please log in to reply
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest

Guest

Pozjadał wszystkie rozumy

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 06 November 2002 - 11:30

Mam problem. Nie mam zielonego pojęcia Jak połączyć laptopa z komputerem np.za pomocą USB, ewentualnie kartą sieciowa. ASzlag mnie zaraz trafi. Błagam o pomoc.

#2 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 06 November 2002 - 12:40

Wszystko zalezy poco chcesz polaczyc te kompy? Napisz cos wiecej. Jeżeli chcesz tylko wymieniac dane pomiedzy nimi to potrzebny tobie bedzie sieciowy kabelek krosowany lub specjalny kabel USB. A jezeli chcesz udostepniac np. net to juz inna bajka.

#3 Swirr

Swirr

Trochę już napisał

• Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 06 November 2002 - 12:52

witaj

sprawa nie jest zbyt skomplikowana jednak wymaga troche zachodu jak to mowia :) najwydajniejszy sposob to polaczenie za pomoca kart sieciowych, wydaje mi sie ze to w tej chwili najlepsze rozwiazanie.

oto czego potrzebujesz:
- karta sieciowa do komputera (planet koszt ok 45zl max)
- karta sieciowa do laptopa (PCMCIA albo USB kosztow nie znam)
- kabel UTP kategorii np. 5 (skretka 8 zyl, 300m ok 310zl)
- 2 wtyczki RJ-45 (przyda sie wiecej, na wszelki wypadek, sztuka 1zl)
- zaciskarka

czynnosci:
- instalacja kart sieciowych, nie powinna sprawic problemow
- wpisanie adresow IP dla protokolu TCP/IP w obu systemach
- zarobienie kabelka "krosowanego" odwrocony RX/TX po jednej ze stron
- podlaczenie kabla... i ma dzialac :D

protokol TCP/IP konfiguruje sie we wlasciwosciach otoczenia sieciowego,
adres IP moze byc dowolny z zakresu 1.0.0.0 do 255.255.255.255, np.
na jednym komputerze 10.10.10.10 a na drugim 10.10.10.11, maska podsieci standart 255.255.255.0 na obu komputerach taka sama, bramka, wins i dns nie jest wazny jesli nie korzystasz z internetu poprzez LAN

to wszystko ogolnie rzecz biorac
pozdrawiam
memoria fragilis est

#4 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 06 November 2002 - 12:59

chce najzwyklejszej wymiany danych. Nie mam pojecia jak to zrobic, tzn. teoretycznie wiem. Prosze pomoz, bo rozwale te komputery.

A mam win Xp

#5 Swirr

Swirr

Trochę już napisał

• Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 06 November 2002 - 13:24

na odleglosc malo mozna...

jest opcja polaczenia komputerow przez porty szeregowe lub USB,
robilem kiedys podlaczenie przez port szeregowy, ale to naprawde sie nie oplaca ze wzgledu na makabrycznie wolny transfer danych przez takie polaczenie
co do polaczenia przez USB to nie testowalem wiec nie wiem, polecam przeszukanie sieci za pomocna Google'a, sadze ze wiele juz na ten temat napisano, w tym przypadku wystarczy kupic kabel USB, kosztuje chyba cos do 20zl max, polaczyc kompy, skonfigurowac polaczenie i bedzie dzialac, szczegolnie ze to windowsy XP a te maja wbudowane rozne usprawnienia co do komunikacji
niestety tylko tyle moge ci napisac
memoria fragilis est

#6 The Dino

The Dino

• Użytkownicy
  • 11013 postów

Napisano 06 November 2002 - 14:55

[quote name='"Swirr"](...) co do polaczenia przez USB to nie testowalem wiec nie wiem' date=' polecam przeszukanie sieci za pomocna Google'a, sadze ze wiele juz na ten temat napisano, w tym przypadku wystarczy kupic kabel USB, kosztuje chyba cos do 20zl max, polaczyc kompy, skonfigurowac polaczenie i bedzie dzialac (...)[/quote']
Nie będzie działać, protokół USB opiera się na zasadzie istnienia urządzenia nadrzędnego i podrzędnego. Komputery zawsze są nadrzędnymi, kabel wystarczy, ale specjalny do połączeń komputerów w sieć przy pomocy USB, koszt troszkę wyższy 8) .

#7 kelong

kelong

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 79 postów

Napisano 06 November 2002 - 16:16

[quote name='"kazuraki"]Mam problem. Nie mam zielonego pojęcia Jak połączyć laptopa z komputerem np.za pomocą USB' date=' ewentualnie kartą sieciowa. ASzlag mnie zaraz trafi. Błagam o pomoc.[/quote']
Postaram Ci sie to opisac najprosciej, jak sie da.
Kup:
1. Karte sieciowa do komputera desktop (ok. 45zl)
2. Karte sieciowa do laptopa (ok. 150zl)
3. Tyle ile potrzebujesz kabla (skretki) przekoszonego - koszt w sklepie
2zl za metr + 2 koncowki (2zl)
Zainstaluj sterowniki (nie powinienes miec z tym problemu).
Na 1 komputerze we wlasciwosciach TCP/IP ustaw IP 192.168.0.1
i maske 255.255.255.0
Na 2 komputerze ustaw IP 192.168.0.2 i maske taka sama.
Zainstaluj udostepnianie plikow we wlasciwosciach polaczenia LAN.
To wszystko.
Jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania, to krzycz.

#8 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 10 November 2002 - 00:02

Problem mam podobny acz nie do końca:
stan na dziś:
komp, laptop, dwiem karty sieciowe, scrosowany kabelek, ustawienia TCP/IP i maski.
I nic! Kompy sie nie widzą.
Mam jedno podejżenie - przy starcie W2000 loguję się do laptopa tak jak loguję się do sieci w swojej firmie, nie wiem czy to nie jest powód.
w ustawieniach muszę podać grupę roboczą a tą mam już ustawioną tak jak w firmie, jak ją zmieniam to też nic nie daje.
Powiem szczerze, że doszedłem już do granicy rozumienia sytuacji.
Help!

#9 EL ZAQRKA

EL ZAQRKA

Maniak?...

• Użytkownicy
  • 2025 postów

Napisano 13 November 2002 - 00:13

stan na dziś:
komp, laptop, dwiem karty sieciowe, scrosowany kabelek, ustawienia TCP/IP i maski.
Mam jedno podejżenie - przy starcie W2000 loguję się do laptopa tak jak loguję się do sieci w swojej firmie, nie wiem czy to nie jest powód.
w ustawieniach muszę podać grupę roboczą a tą mam już ustawioną tak jak w firmie, jak ją zmieniam to też nic nie daje.
Help!

Napisz moze cos wiecej na temat tego drugiego kompa - jaki system. Jakie dajesz ustawienia, protokoly, nr (w obu). Czy kabel jest sprawny - sprawdzales go gdzies ?
Wyobra?nia jest wa?niejsza ni? wiedza

#10 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 13 November 2002 - 00:24

Dosc dobrym wyjsciem jest polaczenie komputerow przy pomocy kabla t. zw. "linka" po LPT. Wystarczy jeszcze tylko doinstalować t. zw. "Bezposrednie polaczenie kablowe" (w zaleznosci od systemu), udostepnic zasoby, uruchomic jeden komp jako serwer a drugi jako klient (doskonale zalatwia to Windows/Total Commander) i "po ptokach". Komputerki gadaja ze soba az milo. Jest to praktycznie najtanszy sposob polaczenia dwoch kompow. Kabel A-A do USB kosztuje okolo 100 zlotych a taki link ok. 15-20, karty sieciowe to tez wydatek (szczegolnie za karty PCMCIA; najbardziej badziewna kosztuje okolo 120 zl w detalu). Pozniej juz tylko spokojnie spozywasz browar i patrzysz jak sobie pliki leca 8)
Pozdrawiam :D

#11 EL ZAQRKA

EL ZAQRKA

Maniak?...

• Użytkownicy
  • 2025 postów

Napisano 13 November 2002 - 00:27

Pozniej juz tylko spokojnie spozywasz browar i patrzysz jak sobie pliki leca 8)

I przy tej szybkosci alkoholikiem zostaniesz - tak to przez ten kabel zapier...a. :lol: .
Wyobra?nia jest wa?niejsza ni? wiedza

#12 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 13 November 2002 - 00:31

... przy tej szybkosci alkoholikiem zostaniesz - tak to przez ten kabel zapier...a. :lol: .

No nie wiem...... Ja tam lubie browarek :wink:

P.S. Moja malzonka jak takie cos widzi to mowi ze ja obserwuje jak farba schnie i ze to bardzo ciekawe zajecie 8O :? Nie wiem o co jej chodzi :wink:

#13 viperq

viperq

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 18 August 2003 - 10:00

stan na dziś:
Help!

Mam dokładnie to samo. Laptop w pracy i desktop w domu. Sprawę rozwiązałem w bardzo prosty sposób. Na kompie w domu ustawiłem dokładnie to samo co na laptopie - oprócz adresu IP (np. Laptop 192.168.100.123, desktop: 192.168.100.124) - mam win2k i win98pl (w domu). Komputery widzą się bez żadnego problemu - pozostaje jeszcze jedna kwestia - kabel do kart sieciowych muszę podpinać zanim włącze komputery - jeszcze nie wiem czym to jest spowodowane ... ale ważne że działa.

PS. Jeżeli w pracy masz DHCP to pojawia się problem ... brak DHCP kompy się nie zobaczą (ale zawsze możesz odpalić server DHCP na domowym kompie).
pozdrawiam
Viperq

-------------
FreeStyle .... w ko?cu mamy ?adny dzie?

#14 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 13 January 2006 - 20:49

dobra mam dwa kompy z sieciowkami, skrosowany kabel, ustawienia tcp/ip i maski, ale mam troche inny problem, jeden z komputerow pokazuje mi ze kabel sieciowy jest odlaczony... co mam robic?

#15 humalainen

humalainen

Maniak?...

• Użytkownicy
  • 2131 postów

Napisano 13 January 2006 - 23:53

[quote name='"Herunuemen"]dobra mam dwa kompy z sieciowkami' date=' skrosowany kabel, ustawienia tcp/ip i maski, ale mam troche inny problem, jeden z komputerow pokazuje mi ze kabel sieciowy jest odlaczony... co mam robic?[/quote']Logicznie byloby sprawdzic na innym kablu.
Mozliwe, ze ktos cos schrzanil przy zaciskaniu ktorejs koncowki.
wodog?owie

#16 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 19 January 2006 - 20:56

Witam. Podłączam się do tematu bo mam podobny problem. Szkic sytuacyjny :wink:
-komp ma 2 karty sieciowe, przez jedną łacze sie z netem a przez drugą za pomocą skrosowanym kablem z laptopem
- załozyłam mini-sieć domową i mam w niej 2 kompy (192.168.0.1 i 2)
- laptop pinguje do kompa ale komp nie pinguje do laptopa (upłyną limit czasu) mimo ze wyłaczylam Firewalla
- na laptope adres bramy domyslnej to IP kompa czyli 192.168.0.1
- jesli na laptopie wpisze ping onet.pl lub wp.pl (ale tylko w przypadku tych dwu adresów) to mam odpowiedź ..czyli ...coś tam..cos tam.... 0% straty :)
ALE NIE MAM NETU ..... :evil:

POPROSZE O POMOC

#17 Nixtone

Nixtone

• Użytkownicy
  • 15401 postów

Napisano 19 January 2006 - 21:03

Przeczytaj i wykorzystaj przyklejony temat o łączeniu kompów w sieć i udostępnianiu przez ICS.
Pozdrawiam
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Jak zadawać pytania?

#18 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 19 January 2006 - 21:09

już przeczytałam i wykorzystałam podstawowe ustawienia ... cos tam o TPC/IP i jakieś tam...i dalej kiszka... nadal przeszukuję formu.. i nadal nic nie znalazłam :) aha....na obu mam XP SP2 Więc jeśli ktoś miałby pomysł ...to byłabym BARDZO wdzięczna

#19 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 19 January 2006 - 22:21

Przeczytaj i wykorzystaj przyklejony temat o łączeniu kompów w sieć i udostępnianiu przez ICS.Pozdrawiam

z przyklejonego już wszystkie warunki spełniły moje oba kompy ... tylko jakas durna jestem bo nie wiem i nie umiem znaleść tego ICS w moim kompie :?:

#20 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 19 January 2006 - 22:51

Przeczytaj i wykorzystaj przyklejony temat o łączeniu kompów w sieć i udostępnianiu przez ICS.
Pozdrawiam

:oops: już wiem co to.... znalazłam, skonfigurowalam .. i nadal nic ... widza sie, oba są w sieci, a netu na kliencie nadal nie ma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych