Skocz do zawartości

Zdjęcie

net use

• Please log in to reply
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest

Guest

Pozjadał wszystkie rozumy

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 05 January 2006 - 15:44

Witam,
mam takie polecenie na przejetym komputerze, ktory dolacza sie do serwera samba na linuxie

net use n: \home \yes

co ono onznacza?

#2 jkolonko

jkolonko

Maniak?...

• Użytkownicy
  • 2942 postów

Napisano 05 January 2006 - 18:12

Witam,
mam takie polecenie na przejetym komputerze, ktory dolacza sie do serwera samba na linuxie

co ono onznacza?

Otwierając Start->Pomoc i obsługa techniczna, a następnie wpisując "net use" i wybierając pierwszy wyszukany temat pomocy można dowiedzieć się, co następuje:

Polecenie net use łączy komputer z udostępnionym zasobem lub odłącza go od zasobu albo wyświetla informacje o połączeniach komputera. To polecenie pozwala również kontrolować trwałe połączenia sieciowe. Polecenie net use użyte bez parametrów pobiera listę połączeń sieciowych.

Składnia
net use [{nazwa_urządzenia | *}] [{\\nazwa_komputera[\nazwa_udziału[\wolumin]]] |[http://nazwa_komputera/nazwa_udziału[/folder]}] [{hasło | *}]] [/user:[nazwa_domeny\]nazwa_użytkownika] [/user:[nazwa_domeny_z_kropkami\]nazwa_użytkownika] [/user: [nazwa_użytkownika@nazwa_domeny_z_kropkami] [/savecred] [/smartcard] [{/delete | /persistent:{yes | no}}]

net use [nazwa_urządzenia [/home[{hasło | *}] [/delete:{yes | no}]]

net use [/persistent:{yes | no}]

Parametry
(...)
\\nazwa_komputera\nazwa_udziału
Określa nazwę serwera i udostępnionego zasobu. Jeżeli w parametrze nazwa_komputera znajdują się spacje, należy ująć w cudzysłów całą nazwę komputera, od podwójnych ukośników odwrotnych (\\) do końca nazwy komputera (na przykład "\\nazwa komputera\nazwa udziału"). Nazwa komputera może zawierać od 1 do 15 znaków. W przypadku pominięcia parametru \nazwa_udziału podejmowana jest próba ustanowienia połączenia z udziałem ipc$.
(...)

#3 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 06 January 2006 - 19:17

no wlasnie nie, to mi nic nie mowi

po wykonaniu tej komendy wyskakuje wynik, iz
"nieokreslono domowego folderu uzytkownika"

#4 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 06 January 2006 - 19:19

Niby ma laczyc z katalogiem macierzystym (Wg helpa windows xp).
Jak rozumiec katalog macierzysty? Jakis przyklad?

Ja na serwerze linuxsamba mam dla kazdego usera domowy katalog, to niby do niego ma podlaczac?

#5 Guest

Guest

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 09 January 2006 - 00:14

Witam,

co ono onznacza?

Pozywsza skladnia dziala Ci poprawnie ? ( pod n cos jest mapowane ? ) chyba nie ..

Poprawna skladnia powinna byc taka:

net use n: \\home\yes ( pod warunkiem ze server samby ma nazwe home a udzial yes
( tak powinno byc w W2003 )

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych