Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poczta Visty nie chce otwierać załączników, proszę pomóżcie..

• Please log in to reply
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Badu

Badu

Czasem tutaj pisze

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 October 2008 - 20:49

Witam,
Mam na laptopie Vistę, korzystam z Poczty Systemu i po zainstalowaniu Office 2007 (wczesniej pracowalam na Open Office) pojawil sie w mojej poczcie problem z otwieraniem zalacznikow prosto z maila (tylko tych office'owych, bo jpg czy mp3 sie otwiera). Te same zalaczniki po zapisaniu lokalnie na dysk otwieraja sie bez problemu. Komunikat przy probie otworzenia brzmi: Z plikiem nie jest skojarzony program umozliwiajacy wykonanie tej czynnosci.
Zaznacze jednak, ze w panelu sterowania, w Programach Domyslnych, po wejsciu w Skojarz typ pliku lub protokol z okreslonym programem jest przyporzadkowanie, ze np. .doc ma byc otwierany przez MS Office Word, etc. Zaznacze tez, ze w Poczcie Systemu z Narzedzia/Opcje/Zabezpieczenia mam odznaczona funkcje Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie zalacznikow, ktore moge potencjalnie zawierac wirusy. Byłam na stronie Microsoftu i tez tam nie mają dla mnie zadnej mądrej rady:cry:
Nie mam na komputrze zadnych wirusow ani innych dziwnych programow, wszystko do tej pory dzialalo, a z tym problemem w zaden sposob nie moge sobie dac rady. Czy jest jakies rozwiazanie, zeby zalaczniki office'owe otwieraly sie prosto z maila?

#2 Ujemny

Ujemny

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 26 October 2008 - 18:20

Usuń skojarzenia > Zrestartuj komputer > Uruchom Outlook > Zaznacz w opcjach "program domyślny".
Intel Core i5 750 2.66 GHz BOX | Asus P7P55D | Asus EAH5850/2DIS/1GD5 | Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Sector5 1600MHz CL7.0 EP LLK | Seagate Barracuda ST3500418AS | LC Power Hyperion LC8700 700W

#3 Guest

Guest

Pozjadał wszystkie rozumy

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 27 October 2008 - 13:32

Właśnie rzecz w tym, że w poczcie systemu Widows Vista nie ma nigdzie opcji kojarzenia programów domyślnych do otwierania załączników. Programy domyślne w samym systemie są ustawione poprawnie, chociaz już je zmienialam, restartowałam etc. Tylko po zapisaniu lokalnym załaczniki da się otworzyć, a z poczty niestety nie. Poczta nie czai programu domyślnego, a w tej poczcie nigdzie w opcjach sie tego nie da przyporządkować. Myślisz, że jestem zdana na wieczne zapisywanie tych załączników przed otwarciem?

#4 Guest

Guest

Pozjadał wszystkie rozumy

• Goście
  • 136070 postów

Napisano 20 March 2010 - 14:00

Sprubuj tego:

- Otwórz okno OPCJE FOLDERÓW
- Wybierz zakładkę "Typy plików"
- Przewijając w dół zlokalizuj i otwórz pozycję listy rozpoczynającą się od rozszerzenia: PPS
- Kliknij [Zaawansowane]
- Kliknij [Nowa]
- W polu "Akcja" wpisz: Open
- W polu "Aplikacja używana do wykonania akcji" wpisz:
- jeśli używasz PowerPointViewer 2003:
"C:\Program Files\Microsoft Office\PowerPoint Viewer\pptview.exe" "%1"
- jeśli używasz PowerPoint Viewer 2007:
"C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\pptview.exe" "%1"
- Okienko "Użyj DDE" pozostaw bez zmian
- Kliknij [OK]
- Jeszcze raz kliknij [OK]
- Zamknij okno OPCJE FOLDERÓW